Menu
Domy a zahrady

Domy a zahrady

DOMY A ZAHRADY
 
Oplocení soukromých domů a zahrad se věnujeme přes 20 let. Se zájmem sledujeme novinky v zahradním designu, přizpůsobujeme se novým trendům a spolupracujeme se zahradním architektem. Z našich zkušeností vychází i několik tipů a rad, které bychom vám rádi nabídli. Mohou vám pomoci při plánování a realizování vašeho projektu.

Před samotným nákupem oplocení doporučujeme nepodcenit fázi přípravnou. Promyšlením několika zásadních otázek si můžete ušetřit nemalé komplikace při realizaci a někdy i zbytečné výdaje.

Funkce plotu
Z počátku je dobré si uvědomit, co od nového plotu očekáváte, jaké funkce by měl plnit. Máte pěknou zahrádku a rádi byste ji oplotili, aby vám poskytovala soukromí? Někdo vám vstupuje na pozemek a vy byste chtěli vymezit hranice? Potřebujete rychle oplotit novostavbu, aby vám neutíkal pes? Hledáte zajímavý zahradní prvek, který by doplnil váš dům? Odpovězte si pro sebe a uvažte všechny okolnosti.

Umístění plotu
V dalším kroku doporučujeme nahlédnout do katastrálních map a ověřit si hranice pozemku. Ne vždy totiž stávající oplocení vymezuje hranice. Může se vám stát, že rozdíl bude i několik metrů. Zvažte tedy, kudy plot povede a kde byste si představovali bránu či branku. Před samotným výběrem plotu je důležité prozkoumat terén pozemku, ne každý plot se hodí do prudkého svahu nebo k břehu potoka.

Hranice pozemku (portál ÚZK)

Sousedské vztahy
Všichni se jistě shodneme na tom, že sousedské vztahy jsou důležité a dobrý soused je hotový poklad. Je tedy rozumné navštívit sousedy a přizvat je do diskuse nad novým oplocením. Dlouho vžité pravidlo pravé ruky u řadových domů již několik let neplatí, na vesnicích se však ještě občas traduje. Ve zkratce říká, že vlastníkovi pozemku patří plot, který je po jeho pravé ruce, při pohledu od veřejné komunikace. Dnes se zpravidla stává vlastníkem plotu ten, kdo ho postavil.

Úřady
Před stavbou plotu doporučujeme navštívit příslušný stavební úřad a ověřit si, zda vydané územní rozhodnutí dovoluje oplocení vašeho pozemku, popř. za jakých podmínek a ujistit se, zda k vašemu plánovanému projektu oplocení nebude třeba stavební povolení nebo ohláška stavby.

Zvířata
Buďte prozíraví, zvažte chování vašich současných čtyřnohých mazlíčků a prodiskutujte pořízení nových. Uvažujete-li o koupi psa, zmiňte se o tom vašemu projektantovi nebo specialistovi v plotovém centru. Po letech zkušeností vám doporučí nejlepší vhodné řešení. Bohužel se stává, že lidé postaví plot, po pár letech pořídí psa a ten ho během pár dní poškodí. Stejný vliv mohou mít zvířata i na pozemku sousedním, zeptejte se majitelů, jaké mají plány. Můžete si tak ušetřit nepříjemné tahanice o nápravu škody.

Rozpočet
Zvažte svoji finanční možnosti již na začátku plánování a uvědomte si, kolik můžete do plotu investovat. Pro obecnou představu můžete použít náš kalkulátor plotu, který vám vypočítá předběžnou cenu. Máte-li konkrétní představu, je dobré zaslat poptávku nebo navštívit naše plotové centrum, kde vám naši specialisti rádi poradí.

Datum realizace
Kvalitně postavený plot by vám měl sloužit desítky let. Je tedy dobré vše pečlivě naplánovat a nic neuspěchat. Od prvního nápadu po začátek realizace uplyne většinou jeden měsíc.
Zavítáte-li do plotového centra během zimních měsíců, pracovníci se vám budou moci věnovat, připraví všechny důležité podklady a váš projekt bude mezi prvními jarními realizacemi. Jakmile se rozjaří, začne se stavět a čekací doba se prodlužuje. Konec léta a podzimu je velký přetlak, u projektů zadaných na podzim není možné přislíbit realizaci do konce roku.

Montáž
Důkladně promyslete svoje možnosti a uvažte, kdo bude plot stavět.
Patříte-li mezi kutily a do plotu se pustíte vlastními silami, rádi vám pomůžeme s plánováním a dodáme potřebný materiál. Při realizaci se vám mohou hodit naše montážní návody.

Montážní návody z našeho e-shopu

Zvažujete-li však odbornou pomoc při montáži nebo realizaci oplocení "na klíč", jsme připraveni poskytnout kompletní servis.

Montáže realizujeme rychle, kvalitně, v dohodnutých termínech a cenách. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a zaručujeme bezproblémový průběh. Montáže realizují zkušení pracovníci, za které mluví stovky precizně zhotovených plotů.
Samozřejmostí je vyvrtání děr pro sloupky, jejich betonáž, natažení ostnatého drátu, případně osazení podhrabových desek, branek a bran. Pro vrtání děr u malých staveb a hůře dostupných parcel používáme ruční motorový vrták, pro větší stavby využíváme vrtací zařízení na pásovém minibagru. Po dohodě jsme schopni zlikvidovat i váš starý plot nebo provést drobné zemní a zahradnické práce.

Hledáte-li inspiraci, prohlédněte si naše realizované zakázky. Pokud se vám zamlouvá nějaký typ oplocení, oslovte nás, rádi se budeme vašemu projektu věnovat. Poradíme vám s výběrem a vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku.


Prohlídněte si ukázku z realizací. 
 
RD Brno
RD Hustopeče
RD Brno
RD posuvná brána
Oplocení zahrady
RD Blažovice
RD Otnice
RD Hodějice
Oplocení Hodějice
RD Otnice
RD Syrovice
RD Šebrov
Více referenčních fotografií

Doporučená forma poptávky: "Prosíme o vypracování cenové nabídky na dodávku a montáž poplastovaného čtyřhranného pletiva, oko 55x55, výška 1750 mm, oplocení tvaru L, jedna strana cca 20 m, druhá strana cca 25 m, na kratší straně bude umístěna zahradní branka standardní šířky, montáž v Brně".

Pro více informací, konzultaci nebo nezávaznou cenovou nabídku, nás kontaktujte.

……………………........
+420 547 231 211
info@oploceni.cz
 

Pojďme do toho společně

Vyplňte formulář s dotazem či poptávkou níže, nebo nás kontaktujte na našem e-mailu.

Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Jméno a příjmení (*)

E-mail (*)

Subjekt (*)

Dotaz