Domy a zahrady

Domy a zahrady

Oplocení soukromých domů a zahrad se věnujeme již od roku 1997. Se zájmem sledujeme novinky v zahradním designu, přizpůsobujeme se novým trendům, spolupracujeme se zahradníky. V naší nabídce najdete moderní a funkční ploty a oplocení z naší vlastní výroby a od prověřených dodavatelů.

K dispozici máme široký sortiment plotových pletiv v pozinkovaném i poplastovaném provedení, svařovaných plotových sítí, plotových dílců i specifických druhů oplocení jako jsou lesnické, oborové či uzlové pletivo. Dodáváme plotové sloupky a vzpěry, podhrabové desky, vázací a napínací dráty, napínáky, příchytky, sponky, svorky, bavolety a další materiál a příslušenství. Nedílnou součástí naší nabídky jsou branky, křídlové brány a automatické i manuální posuvné brány.

Přejít do e-shopuOplocení na klíč

Pokud si na montáž sami netroufáte, nebo potřebujete atypické řešení, zajistíme Vám kompletní realizaci Vašeho oplocení na klíč. Naši specialisté Vám poradí s výběrem vhodného oplocení, vypracují nezávaznou cenovou nabídku a poskytnou potřebnou podporu.

Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a zajistíme její bezproblémový průběh. Postaráme se o rychlou realizaci montáže v dohodnutých termínech a cenách. Samozřejmostí je vyvrtání děr pro sloupky, jejich betonáž, natažení ostnatého drátu, případně osazení podhrabových desek, branek a bran. Pro vrtání děr u malých staveb a hůře dostupných parcel používáme ruční motorový vrták, pro větší stavby využíváme vrtací zařízení na pásovém minibagru. Po dohodě jsme schopni zlikvidovat i Váš starý plot.


Jak na poptávku?

Abychom byli schopni navrhnout řešení na míru Vašim potřebám, prosíme Vás o poskytnutí všech potřebných informací:
  • typ oplocení a parametry (barva, výška, průměr drátu, povrchová úprava…)
  • přibližné rozměry pozemku / délky stran plotu
  • místo montáže
  • specifické požadavky, doplňující informace k montáži apod.
 
Vámi zaslaná poptávka, ve které se lehce zorientujeme, může vypadat například takto:

„Prosím o zaslání cenové nabídky na dodávku a montáž poplastovaného čtyřhranného pletiva v zelené barvě, oko 55x55, výška 1 750 mm. Oplocení ve tvaru „L“, jedna strana cca 20 m, druhá stana cca 25 m. Na kratší straně bude umístěna zahradní branka standardní šířky. Montáž v Brně.“

Pro více informací, konzultaci nebo nezávaznou cenovou nabídku se prosím obraťte na našeho rozpočtáře:


Jan Kuchynka

+420 547 231 211
+420 602 606 419
rozpocty@oploceni.cz

 

RD Brno
RD Hustopeče
RD Brno
RD posuvná brána
RD Otnice
RD Hodějice
Oplocení Hodějice
RD Otnice
RD Syrovice
Ukázat další inspiraci
 


Rady pro realizaci oplocení

Na základě našich dlouholetých zkušeností bychom Vám rádi poskytli několik tipů a rad, které Vám mohou pomoci při plánování a realizování Vašeho projektu.

Před samotným nákupem oplocení nezapomeňte na přípravnou fázi. Dobře promyslete několik zásadních otázek, které Vám mohou ušetřit nemalé komplikace při realizaci oplocení a někdy i zbytečné výdaje:

Funkce plotu
V první řadě je dobré si uvědomit, co od nového plotu očekáváte a jaké funkce by měl plnit. Máte pěknou zahrádku a rádi byste ji oplotili, aby Vám poskytovala soukromí? Někdo Vám vstupuje na pozemek a Vy byste chtěli vymezit hranice? Potřebujete rychle oplotit novostavbu, aby Vám neutíkal pes? Hledáte zajímavý zahradní prvek, který by doplnil Váš dům? Odpovězte si pro sebe a uvažte všechny okolnosti.

Umístění plotu
V dalším kroku doporučujeme nahlédnout do katastrálních map a ověřit si hranice pozemku. Není totiž pravidlem, že je oplocení vždy přesně vymezuje. Může se Vám tak lehce stát, že rozdíl mezi katastrem a skutečností bude i několik metrů. Zvažte tedy, kudy plot povede a kde byste si představovali bránu či branku. Před samotným výběrem plotu je pak také důležité prozkoumat terén pozemku – ne každý plot se hodí do prudkého svahu nebo k břehu potoka.

Zkontrolovat hranice pozemku

Sousedské vztahy
Všichni se jistě shodneme na tom, že sousedské vztahy jsou důležité a dobrý soused je hotový poklad. Je tedy rozumné navštívit sousedy a přizvat je do diskuse nad novým oplocením. Nezapomeňte také, že vlastníkem plotu se stává ten, kdo ho postavil – platí to například i u řadových domků, kde mají dva sousedící pozemky společný jeden plot.

Úřady
Před stavbou plotu doporučujeme navštívit příslušný stavební úřad a ověřit si, zda vydané územní rozhodnutí dovoluje oplocení Vašeho pozemku, popř. za jakých podmínek. Ujistěte se, zda k Vašemu plánovanému projektu oplocení nebude třeba stavební povolení nebo ohláška stavby.

Zvířata
Buďte prozíraví, zvažte chování Vašich současných čtyřnohých mazlíčků a prodiskutujte pořízení nových. Pokud uvažujete, že si v budoucnu pořídíte psa, zmiňte se o tom Vašemu projektantovi nebo specialistovi v plotovém centru. Na základě svých zkušeností Vám doporučí nejvhodnější řešení. Bohužel se stává, že lidé postaví plot, po několika letech si pořídí psa a ten ho během pár dní poškodí. Stejný vliv mohou mít zvířata i na pozemku sousedním, zeptejte se proto majitelů, jaké mají plány. Můžete si tak ušetřit nepříjemné tahanice o nápravu škody.

Pozor na zastínění
Od nového plotu často očekáváme, že nám poskytne maximální soukromí. Přesto upevnění zastiňovací tkaniny, různých plachet nebo rohoží k plotu promyslete. Na plot, který je opatřený zastíněním, se totiž nevztahuje záruka, přitom je ale náchylnější k poškození. Středně silný vítr dokáže pořádně pohnout i patnáctitunovou plachetnicí a stačí mu k tomu plachta o rozměru 40 m2, když tedy vytvoříte na Vašem plotu podobnou „plachtu“, hrozí vyšší riziko, že jej vítr povalí. Pokud se i přesto pro zastínění rozhodnete, zkuste vypozorovat, z jaké strany nejčastěji fouká, a podle toho tkaninu připevněte – i kdyby to mělo znamenat, že ji připevníte z venkovní strany plotu. Tkaninu ani pak neupevňujte příliš napevno, při silném větru je lepší přijít o zastínění, než o plot.

Branky
Máte-li větší pozemek a plánujete osazení plotu několika brankami, věnujte všem brankám stejnou pozornost. U branky v odlehlé části pozemku se nabízí zvolit levnější, méně kvalitní řešení. Pokud ale budete branku využívat nepravidelně, může dojít ke zreznutí pantů a jiných důležitých částí. Proto Vašemu plotu dopřejte branky odpovídající kvality a do odlehlých částí zahrady se zhruba jednou za 2 měsíce projděte a zkontrolujte, že nic nezrezlo a vše funguje, jak má.

Rozpočet
Zvažte své finanční možnosti již na začátku plánování a spočítejte si, kolik můžete do plotu investovat. Máte-li konkrétní představu o podobě Vašeho budoucího plotu, zašlete poptávku nebo navštivte naše plotové centrum, kde Vám rádi poradíme.

Datum realizace
Kvalitně postavený plot by Vám měl sloužit desítky let. Je tedy dobré vše pečlivě naplánovat a nic neuspěchat. Od prvního nápadu po začátek realizace většinou uplyne zhruba jeden měsíc.
Zavítáte-li do plotového centra během zimních měsíců, pracovníci se Vám budou moci dostatečně věnovat, připraví všechny důležité podklady a Váš projekt bude včas nachystaný pro realizaci na jaře. V průběhu jarních měsíců zpravidla začínají realizace zakázek a čekací doba pro přípravu projektů se prodlužuje. Konec léta a podzimu již pro plánování projektu není ideální – v oblasti realizací je velký přetlak a u projektů zadaných na podzim tak není možné garantovat realizaci do konce roku.

Montáž
Důkladně promyslete svoje možnosti a zvažte, kdo bude plot stavět. Pokud si troufáte i na větší projekty a do plotu se pustíte vlastními silami, rádi Vám pomůžeme s plánováním a dodáme potřebný materiál. Při realizaci se Vám pak mohou hodit i naše montážní návody.

Stáhnout montážní návody


 

Pojďme do toho společně

Vyplňte formulář s dotazem či poptávkou níže, nebo nás kontaktujte na našem e-mailu.

Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Jméno a příjmení (*)

E-mail (*)

Subjekt (*)

Dotaz